Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

MŇAM

Príprava koláčov nie je pre každého taká jednoduchá. So správnym receptom však vykúzlite koláč, ktorý očarí celú vašu rodinu.

Sladké alebo slané? 

Sladké koláče som vždy milovala, no nedávno som prišla na chuť aj tým slaným. Bolo to hneď po tom, ako som si vložila do úst prvé sústo môjho špenátového kišu. Nikdy som netušila, že slaný koláč môže chutiť tak božsky. Milujem sladké a nikdy sa ho nevzdám, ale som rada, že si moje srdce získala aj slaná verzia. Preto som si pre vás tentokrát pripravila mix mojich najobľúbenejších koláčov. 

Špenátový kiš s prosciuttom – Quiche

Jeho dokonalá syrová chuť vás zaručene dostane rovnako ako mňa. Práve tento koláč zmenil môj názor na slanú verziou koláčov, a preto je na čase, aby ste ho skúsili aj vy. 

Koláče recepty, Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

Marhuľový koláč z kysnutého cesta s mandľovými lupienkami a posýpkou

Mojím obľúbeným koláčom je marhuľový koláč z kysnutého cesta. Kysnuté cesto si u nás totiž vychutnávame veľmi často v rôznych podobách. Skúsila som ho preto upiecť v koláčovej podobe s marhuľami a bol úžasný. Marhule samozrejme môžete vymeniť za akékoľvek sezónne ovocie. 

Koláče recepty, Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

Pomarančový koláč z polenty s rozmarínom a mascarpone krémom

Zdravšou verziou je pomarančový koláč z polenty. Trocha experimentu v kuchyni nikdy nezaškodí, čo poviete? Polenta má naozaj špecifickú textúru a výborne sa spája najmä s citrusmi. Rozmarín a pomaranč dodávajú tomuto koláču naozaj lahodnú kvetinovú chuť aj vôňu.

Koláče recepty, Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

Slaný koláč z batátov s opečenou slaninou a kyslou smotanou

V tomto recepte si našli miesto sladké zemiaky. Častokrát sa však stretávam s názorom, že ich ľudia veľmi neobľubujú. Preto ich veľmi jednoducho môžete nahradiť klasickými zemiakmi a vychutnať si tento šťavnatý koláč so slaninkou. 

Koláče recepty, Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

Mini čerešňové galetky s vanilkovým krémom

Galetky minulý rok obleteli instagram a mohli sme ich vidieť naozaj vo všetkých verziách. Mňa najviac uchvátila kombinácia čerešní a vanilkového krému. Krehké cesto, výnimočná kombinácia a krásne prevedenie, okúzli nejedného stravníka.

Koláče recepty, Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

Apple pie – Jablkový koláč

Ak hľadáte klasiku, siahnite po recepte na jablkový koláč. Klasický apple pie si užívajú v Anglicku už po stáročia. Niet sa čomu diviť! Chrumkavá a zlatohnedá kôrka v spojení sladkej jablkovej omáčky tvorí dokonalý dezert. 

Koláče recepty, Tieto koláče si vychutnáte v roku 2022

Ktorý recept ťa zaujal najviac? Zanechaj mi tvoj názor spolu s tvojím receptom na Instagrame a označ @varime.blog spolu s hashtagom #varimeblog. Teším sa na tvoj výsledok.

Close
S láskou varí, fotí a píše Sandra Hricová.
©2021 Všetky práva vyhradené.
Close